Czy warto prostować felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe są bardziej podatne na uszkodzenia, niż felgi stalowe. Skrzywiona felga aluminiowa to szereg problemów – poczynając od dyskomfortu podczas jazdy, a kończąc na uszkodzonym zawieszeniu czy oponach do utylizacji. Nie zawsze odchył widać gołym okiem. Często można go odczuć dopiero przy dużych prędkościach. Warto prostować felgi aluminiowe, aby uniknąć wszystkich negatywnych skutków jazdy na pokrzywionych felgach. 

Prostowanie felg Kraków ul. Skręcona 16, nr tel. 690 448165 | Prostowanie felg Bochnia, ul. Brzeska 55a, nr tel. 690 448 165

Prostowanie felg aluminiowych jest bezpiecznym procesem, który eliminuje wszelkie odchylenia od normy. Warto też podkreślić, że krzywa felga aluminiowa zwiększa spalanie, ponieważ podnosi opory toczenia. Silnik musi pracować mocniej, aby zrekompensować utratę mocy.

Ile trwa prostowanie felg aluminiowych?

Prostowanie felg aluminiowych jest stosunkowo szybkim procesem. W większości przypadków prostowanie felg aluminiowych odbywa się na poczekaniu po wcześniejszym umówieniu wizyty. Proces prostowania felg może ulec wydłużeniu w przypadku dużych naprężeń, które potrafią spowodować rozerwanie aluminium. W takiej sytuacji potrzebne będzie spawanie, które wykonywane przez doświadczonych specjalistów.

Prostowanie felg aluminiowych Kraków – już teraz umów się na dogodny termin.

Cena prostowania felg aluminiowych

Prostowanie felg aluminiowych jest inwestycją, która na pewno przyniesie wiele korzyści, a przede wszystkim oszczędność. Cena prostowania felg aluminiowych jest stosunkowo niska, zważając na korzyści, które płyną z przeprowadzenia procesu. Cena usługi prostowania alufelg zaczyna się już od 50 zł w przypadku felg do 17 cali. Każdą felgę wyceniamy indywidualnie i przywracamy ją do właściwego stanu technicznego.

Prostowanie felg Kraków – cena | Prostowanie felg Bochnia – cena