Co to jest regeneracja felg?

Zadbana felga to świetna wizytówka samochodu. Kiedy koła nie zachwycają jak wcześniej, to najwyższy czas na ich odnowienie. Korzyści wynikające z regeneracji felg to nie tylko aspekt wizualny. Koła będą odporne na zmienność warunków atmosferycznych. Cały proces regeneracji jest bezpieczny dla felg i środowiska, a efekt zadowoli nie tylko oko, ale i portfel.

Co to jest regeneracja felg? To wszystkie procesy, których efektem jest przywrócenie felgom fabrycznego wyglądu lub całkowita zmiana ich wyglądu poprzez kolor czy frezowanie frontów CNC. Wcześniej trzeba felgi odpowiednio przygotować do kolejnych procesów. W razie konieczności felgi mogą być prostowane, ewentualne ubytki muszą zostać uzupełnione przez napawanie oraz centrowanie. 

Kompleksowa odnowa felg to zaawansowany proces, który najlepiej jest powierzyć w ręce profesjonalistów. Fachowcy ocenią stan felg oraz zaproponują rozwiązania, które pozwolą na przywrócenie ich pierwotnego wyglądu. Kompleksowy proces odnowy odbywa się z troską o bezpieczeństwo felg oraz środowiska naturalnego. Felgi do regeneracji można oddać o każdej porze roku.

Regeneracja felg czy nowe felgi?

To pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli samochodów. Które rozwiązanie jest lepsze –  regeneracja felg czy nowe felgi? Zdecydowanie pierwszy wariant. Dlaczego? Komplet nowych felg – czy to aluminiowych czy stalowych – z reguły przekracza koszty związane z regeneracją. Ponadto renowacja felg to indywidualne podejście do każdej felgi. Pozwala to na wyeliminowanie praktycznie każdej wady. 

Warto podkreślić, że w wyjątkowych sytuacjach zakup nowych felg bądź felgi to jedyne rozwiązanie. Zdarzają przypadki, gdzie ze względu na znaczny stopień uszkodzenia, felgi nie nadają się do regeneracji.