Piaskowanie i śrutowanie

Co to jest śrutowanie?

Wśród metod obróbki metalowych elementów najbardziej popularną jest śrutowanie. Proces wpływa na wygląd zewnętrzny metalu. Śrutowanie polega na dokładnym oczyszczaniu metalowych elementów za pomocą materiałów, które posiadają właściwości ścierne.

Na czym polega śrutowanie?

Sprężone powietrze, bądź siła odśrodkowa turbiny, wytwarza strumień ścierniwa, który pozwala na oczyszczenie metalowych powierzchni. Strumień ścierniwa z dużą siłą uderza w obrabiany materiał usuwając rdzę, lakier czy farby. Po procesie śrutowania metalowe powierzchnie nabierają szorstkości. Pozwala to na odpowiednie przygotowanie obrabianego materiału na przyjęcie ochronnych powłok.

Śrutowanie felg odbywa się w zamkniętej komorze śrutowniczej. Jest to istotne z dwóch powodów. Po pierwsze, bo jest gwarancją bezpieczeństwa osoby obsługującej cały proces. Po drugie, dodatkowo pozwala także na odzyskiwanie materiału ściernego.

Bochnia – śrutowanie metali – nr tel. 14 611 30 40

Ponadto oferujemy śrutowanie innych elementów wyposażenia samochodów, motocykli oraz rowerów. M.in.

  • śrutowanie zacisków hamulcowych
  • śrutowanie ram rowerowych
  • śrutowanie ram motocyklowych
  • śrutowanie karoserii samochodowych

Co to jest piaskowanie?

Piaskowanie polega na oczyszczaniu danej powierzchni za pomocą materiału ściernego, który znajduje się w strumieniu sprężonego powietrza bądź wody. W procesie piaskowania woda pełni głównie funkcję minimalizującą pylenie.

Piaskowanie na sucho generuje duże zapylenie, więc ten proces ograniczony jest wyłącznie do miejsc, w których jest to niezbędne. Szczególnie w przypadku problemów z oczyszczeniem elementów trudno dostępnych.

Bochnia – piaskowanie metali – nr tel. 14 611 30 40