Ekologiczne usuwanie lakieru z felg

Stary lakier z felg usuwany jest za pomocą kąpieli chemicznej. Aktywne cząstki roztworu dostają się pomiędzy felgę a powłokę, wymuszając odłączenie polimerów od aluminium. Zarówno podkład, jak i warstwy wierzchnie zostają usunięte. Chemiczne usuwanie powłok lakierniczych z felg nie pozostawia wżer. 

Usuwanie starego lakieru z felg  to skuteczny i co najważniejsze w pełni bezpieczny zarówno dla felg, a przede wszystkim dla środowiska. Metoda zanurzeniowa jest bardzo ekologiczna. Roztwór bazuje na wodzie, dzięki czemu nie emituje wszelkich rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska. Po wysuszeniu pozostałości lakieru są usuwane za pomocą śrutowania lub piaskowania. Po tym procesie zostają uzupełnione wszelkie ubytki poprzez napawanie lub inną metodę. Następnie felga jest gotowa do malowania.

Czym usunąć lakier z felg?

Samodzielne usuwanie starego lakieru z felg jest całkowicie nieopłacalne, bo koszt materiałów i potrzebnego czasu zdecydowanie przekroczy stawki w specjalistycznych punktach. W takiej sytuacji warto felgi oddać w ręce specjalistów, którzy usługę wykonają profesjonalnie, szybko i bezpiecznie.

Jak wygląda proces chemicznego usuwania lakieru z felg?

Chemiczne usuwanie lakieru z felg polega na zanurzeniu całych felg w przystosowanej do tego wannie, która wypełniona jest roztworem wodnym. Zainstalowana w wannie grzałka odpowiada za utrzymanie stałej temperatury, która jest niezbędna do efektywnego działania penetrującego lakier. Ciecz, która dostaje się pod lakier wymusza oderwanie się nałożonej warstwy od stali czy aluminium. Po kąpieli, felgi są wyciągnięte z kąpieli i dokładnie czyszczone myjką ciśnieniową, aby usunąć pozostałości powłoki. W tym wypadku goni nas czas – po wyciągnięciu z zanurzenia, felgi muszą być dokładnie wypłukane.