Malowanie felg na mokro

Natryskowe malowanie felg to metoda szczególnie polecana dla koneserów dobrego wyglądu w każdym calu. Malowanie felg na mokro pozwala wybrać kolor z wręcz nieograniczonej palety. Akrylowy lakier cechuje estetyka, wysoka trwałość i głębia koloru. W przypadku lakierowania cieczą, farba nanoszona jest na obręcz za pomocą specjalnego pistoletu, który pod wysokim ciśnieniem wyrzuca drobinki farby. Farby natryskowe są lepszym rozwiązaniem, jeśli pod uwagę bierzemy toczenie frontów CNC. Linia odcięcia jest gładsza.

Malowanie proszkowe, a malowanie felg na mokro - jakie różnice?

Malowanie proszkowe felg odbywa się za pomocą drobinek, które produkowane są z żywicy epoksydowej. Proszek zostaje naniesiony na powierzchnię felgi, a elektrostatyka utrzymuje je na miejscu. Po wypaleniu w piecu farba polimeryzuje, czyli wiąże się w całość.

Malowanie felg na mokro wymaga od lakiernika pewnej ręki, aby nie doprowadzić do choćby najmniejszego zacieku. W przypadku malowania na mokro, felgi również przechodzą proces obróbki termicznej. W porównaniu z malowaniem proszkowym, jej zadaniem jest wzmocnienie lakieru, a nie polimeryzacja, jak w przypadku farb proszkowych. Malowanie natryskowe nie pozwala wykorzystać farby w 100 procentach, jak w przypadku malowania proszkowego.

Malowanie felg na mokro - cena

Malowanie ciekłe felg wymaga więcej pracy stąd nieznacznie wyższa cena niż w przypadku malowania proszkowego. Podstawowe malowanie felg na mokro zaczyna się już od 750 złotych za komplet. Warto dodać, że w cenę wliczony jest już koszt chemicznego usuwania starej powłoki lakierniczej.