Na czym polega toczenie frontów felg na tokarce CNC?

Felgi z frontami toczonymi na wysoki połysk zachwycą nie jednego kierowcę. Oferujemy nowoczesną technologię toczenia frontów CNC. Sterowana komputerowo maszyna powierzchniowo usuwa aluminium, co pozwala na osiągnięcie precyzyjnych efektów.

Toczenie felg technicznie jest zbliżone do każdego procesu przeprowadzanego na tokarkach. W głowicy umieszczamy felgę i z jubilerską precyzją skanujemy front felgi. Następnie wybierany jest optymalny program. Potem rusza obróbka skrawaniem, które usuwa cienką warstwę aluminium z felg. Front zyskuje efektowną, satynową powierzchnię. Toczone felgi muszą być idealnie proste.

Po toczeniu na felgi nakładany jest transparentny lakier., którego głównym zadanie się zachowanie spektakularnego wyglądu oraz przeciwdziałanie naturalnym procesom starzenia się metalu.

Obróbka CNC frontów felg - cena

Proces obróbki CNC frontów felg może zostać wykonany jako element składowy renowacji felg. Wtedy koszt zaczyna się już od 650 zł za komplet. Jeśli felgi mają być tylko przefrezowane i zabezpieczone lakierem bezbarwnym to cena zaczyna się już od 800 zł za komplet. W przypadku wybrania drugiej opcji, należy wziąć pod uwagę możliwe odbarwienia starego lakieru podczas obróbki termicznej, za które nie ponosimy odpowiedzialności.

Proces Toczenia CNC

Toczenie frontów felg na tokarce CNC podczas naprawy uszkodzeń lub renowacji polega na precyzyjnym usuwaniu warstwy materiału z powierzchni, aby przywrócić felgę do pierwotnego stanu. Proces ten przebiega w następujących etapach:

 

Diagnoza i ocena uszkodzeń

Należy dokładnie ocenić uszkodzenia na froncie felgi, aby zdecydować, czy toczenie jest odpowiednią metodą naprawy. Jeśli uszkodzenia są powierzchowne i nie wpływają na integralność strukturalną felgi, toczenie może być odpowiednim rozwiązaniem. 

Montaż felgi na tokarce CNC

Felga jest mocowana na wrzecionie tokarki CNC, a jej powierzchnia frontu jest centrowana i równolegle ustawiana względem wrzeciona. Precyzyjne ustawienie jest kluczowe, aby zapewnić równomierność procesu toczenia.

Programowanie tokarki CNC

Na podstawie projektu felgi, operator przygotowuje program toczenia, który uwzględnia wymagane wymiary oraz głębokość i prędkość skrawania. W przypadku naprawy uszkodzeń ważne jest, aby usunąć tylko minimalną ilość materiału, aby nie osłabić struktury felgi.

Toczenie

Tokarka CNC wykonuje cięcia zgodnie z zaprogramowanymi ścieżkami narzędzi, usuwając powierzchniowe uszkodzenia z frontu felgi. W tym procesie wykorzystujemy ostrze diamentowe

Kontrola jakości

Po zakończeniu toczenia należy dokładnie zbadać front felgi, aby upewnić się, że uszkodzenia zostały naprawione. Jeśli felga wymaga dodatkowych poprawek, proces toczenia może być powtórzony.

Wykończenie i ochrona

Po osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów felga może być poddana procesowi wykończenia, takim jak polerowanie, malowanie. Na koniec, można nałożyć warstwę ochronną, aby zabezpieczyć naprawioną powierzchnię przed korozją i innymi czynnikami atmosferycznymi.

Proces toczenia frontów felg na tokarce CNC pozwala na efektywną naprawę i renowację felg, zachowując jednocześnie ich wytrzymałość i wygląd.